Projekty - rodinné domy

RD Vřesina

Projekt: 2010
Realizace: 2011/12
Konstrukční systém: dřevostavba, rámová konstrukce
Zastavěná plocha: 100 m2
Počet místností: 4+kk
Automobil: kryté stání pro 1 vozidlo
Další: samostatný sklad

Dům je úsporný, jeho tvar je kompaktní, bez zbytečného členění. Je rozdělen na dvě hmoty – obslužné místnosti mají minimální výšku a jsou zastřešeny pultovou střechou o mírném sklonu. Vzhledem k tomu, že 2.NP je využíváno jen částečně, byla pro minimalizaci prostoru a tedy i nákladů zvolena nad částí obytnou sedlová střecha.

V obývacím pokoji o ploše 26,2 m2 je střecha otevřená do krovu, což prostor opticky zvětšuje, stejně jako velké okno orientované na jihozápad, které bude stíněno markýzou z barevného makrolonu.

Severovýchodně od domu je umístěno kryté stání pro auto a sklad zahradního aj, nářadí a dřeva.

Na fasádách domu bude použita kombinace dvou materiálů –omítka v kombinaci se dřevem, barevnost bude upřesněna v průběhu práce na projektu do fáze DSP.

Od příjezdové cesty vstupujeme do zádveří s úložnými skříněmi. Na tuto místnost navazuje z jedné strany koupelna, ze druhé wc. Ze zádveří vstupujeme do obývacího pokoje, s opticky oddělenou kuchyní, na kterou navazuje spíž.

Po stranách obývacího pokoje, který je orientován na jihozápad a otevřený na terasu se nachází ložnice s pracovnou a pokoj.

Po mlýnářských schodech je z obývacího pokoje přístupná galerie pro příležitostné přespání hostů.

Copyright © 2012 BITTNER architects.