Projekty - rodinné domy

RD Vamberk

Rodinný dům pro 4 člennou rodinu, stavba s omezeným, úsporným rozpočtem (2 mil) na atraktivním pozemku s krásným výhledem. Využit je lehký ocelový konstrukční systém, umožňující zajímavé prostorové a tvarové řešení domu, bez důsledků v podobě zvyšování nákladů. Systém umožňuje nízkoenergetický standard pláště domu a výraznou rychlost výstavby.

Základními kritérii pro návrh byly požadavky na umožnění výhledu z obytného prostoru severním směrem, odclonění obytných místností a venkovních pobytových ploch od sousedních domů, odpovídající počet obytných místností pro 4 člennou rodinu.

Konstrukční systém umožňuje efektivní využití kompletních fasádních panelů z plechovým povrchem. Tento materiál odpovídá modernímu vzhledu domu, stejně vhodnou variantou však zůstává i klasická fasádní omítka bílé barvy. V obou případech by na fasádě byly použity i fasádní desky černé barvy, spojující některé meziokenní plochy.

Dominují komfortní prosklené plochy propojující interiér domu se zahradou. Harmonická kompozice oken byla dosažena skladbou vhodných proporcí různě velkých otvorů. Záměrem je rámy oken akcentovat tmavě šedou až černou barvou. Architektonické řešení je v souladu se soudobými principy a odpovídá konceptu domu – proporční, technicky vyspělý nízkoenergetický dům s moderním konstrukčním systémem.

Copyright © 2012 BITTNER architects.