Projekty - rodinné domy

RD Petřvald

Projekt: 2009
Realizace: 2011/12
Konstrukční systém: zděný, monolitické stropy,
Zastavěná plocha: 180 m2
Počet místností: 5+kk
Automobil: garáž pro 2 vozidla

Dům je tvořen dvěma zásadními hmotami, které se vzájemně prolínají a jsou materiálově odlišeny. Stavba je dvojpodlažní a její dispozice vychází ze základních požadavků investora na velký centrální obytný prostor s velkým mořským akváriem a menší ložnice ve 2.np.

Na vstupní část se schodištěm do patra navazuje wc, šatna, průchozí do garáže a obývací pokoj s kuchyní. Obývací pokoj je navržen ve dvou výškových úrovních, kterými je rozdělen na část kuchyně a jídelny a na část klidovou, na kterou navazuje pracovna. Dvě výškové úrovně 1.NP jednak kopírují mírně svažitý terén a také nenásilně oddělují obytnou a relaxační část 1.NP. Srdcem celého domu je mořské akvárium umístěné mezi jídelnu, klidovou část obývacího pokoje a pracovnu. Pro technologii akvária je určena menší technická místnost přístupná přes pracovnu. Druhá technická místnost, ve které je umístěno i tepelné čerpadlo je přístupná přes šatnu a je průchozí ven na terasu, neboť slouží zároveň jako prádelna. Za garáží pro dva automobily se nachází sklad sezónních, zahradních a sportovních potřeb, který je rovněž zároveň přístupný z terasy.

Dvouramenné schodiště navazuje ve druhém nadzemním podlaží přímo na chodbu, z níž je přístupná v tomto pořadí: ložnice se šatnou, koupelna průchozí s ložnicí a dva dětské pokoje.

Copyright © 2012 BITTNER architects.