Projekty - rodinné domy

RD Jaroměř – přístavba

Projekt: 2011
Realizace: jaro 2012
Konstrukční systém: spodní stavba vč.podzemního podlaží : zděný z VPC, panelové stropy,  horní stavba: dřevěná sloupková konstrukce
Zastavěná plocha přístavby: 109 m2
Počet místností v domě: 5+kk
Automobil: garáž pro 1 vozidlo

Jedná se o přístavbu nového objektu ke stávajícímu přízemnímu domu s neobydleným podkrovím. Přístavba, která vznikne na parcele původně sousedícího domu, je navržena jako třípodlažní objekt s jedním podzemním a dvěma nadzemními podlažími. Nový a původní objekt budou vzájemně propojeny stávající štítovou zdí a vytvoří jeden rodinný dům.

Novostavbou bude dům rozšířen o garáž, vstupní halu se šatnou a saunu se zázemím v prvním podzemním podlaží, v prvním nadzemním podlaží dojde ke zvětšení obývacího pokoje a ve druhém nadzemním podlaží vznikne horním světlíkem prosvětlená galerie otevřená do obývacího pokoje a větší pracovna.

V rámci výstavby dojde také k půdní vestavbě ve stávající části domu, kde budou vytvořeny dva dětské pokoje a koupelna. Dále jsou také navrženy drobné dispoziční úpravy v jeho přízemí.

Ideou architektonického řešení byl návrh „sousedního domu“ Nechtěli jsme architekturu současné přístavby přizpůsobovat formě původního historického domku a ten jsme naopak nechtěli bezdůvodně opatřovat novou fasádou jen proto, aby se tvářil moderněji. Vznikl tak dojem dovou domů z různých  etap, které jsou k sobě přimknuty tak, jak to v částech našich měst s historickým urbanismem bývalo vždy zcela přirozené.

Copyright © 2012 BITTNER architects.