Projekty - rodinné domy

RD :III: Deštné v Orlických horách

Projekt: 2012
Konstrukční systém: dřevostavba, rámová konstrukce
Zastavěná plocha: 92 m2
Počet místností: 4+kk

Dům je navržen v proporcích a tvaru tradičního horského domu. Jedná se o přízemní dům s obytným podkrovím sedlové střechy (s nízkými „půlštoky“). Obdélníkový půdorys domu je rozšířen o přízemní hmotu dětských pokojů, která je materiálově odlišena. V  pohledech se  uplatňují dva základní materiály – svislá dřevěná fasáda v kombinaci s plochami bílé omítky. Třetí doplňující materiál  je střešní krytina z falcovaného plechu. Fasády jsou pojaty moderně. Dominují komfortní prosklené plochy propojující interiér domu se zahradou. Harmonická kompozice oken byla dosažena skladbou vhodných proporcí různě velkých otvorů.

Zadáním bylo vytvořit dům s omezeným, úsporným rozpočtem. I přes  nevelké rozměry domu však bylo dosaženo překvapivě komfortního a zajímavého vnitřního prostoru.
Obývací  pokoj je řešen jako prostor otevřený do podkroví, čímž byla přes jeho celou délku vytvořena galerie, ze které sestupuje tvarově výrazné schodiště. Galerie bude sloužit jako soukromější část obývacího pokoje. Lemována je po celé délce úložnými nábytkem, který bude využit také jako knihovna - galerie je proto zakončena velkým oknem, ve kterém bude vytvořeno široké lůžko umožňující pohodlnou relaxaci.

Copyright © 2012 BITTNER architects.