Projekty - občanské stavby

Klientské centrum KBA-Grafitec

novostavba zákaznického a obchodního centra s showroomem v Dobrušce,

Studie: 2007

Objekt klientského centra spojuje v jedné budově všechny provozy týkající se obchodu a péče o zákazníky firmy KBA-Grafitec, tedy především prezentační showroom, školící zázemí, sklad a distribuci náhradních dílů, servisní zázemí, obchodní oddělení a management firmy. Cílem bylo vytvořit kvalitní pracovní a reprezentativní prostory, které by odpovídaly rostoucímu významu firmy.

Celková architektonická koncepce vychází z obrazu KBA jako dynamického průmyslového podniku. Dynamika i průmyslový design se propisují do vnější formy objektu, podoby vnitřních prostorů, řešení detailů interiéru i povrchových materiálů. Pohledově se uplatňuje především předsazená vícepodlažní administrativní část budovy. Výrazná lineárnost jejích forem vychází z abstrahované představy svazku papírových archů, tedy základního média, na které tisknou stroje KBA. Budova tvoří přirozený „point de vue“ hlavní komunikační osy areálu.

Navržená organizace vnitřních prostorů propojuje budovu řadou zajímavých optických průhledů i komunikačních spojení. To zajistí, kromě atraktivity a dobrých světelných podmínek interiéru, také dobrou a intuitivní orientaci v objektu.

Spoluautor: Lukáš Svoboda

Copyright © 2012 BITTNER architects.