Projekty - občanské stavby

Centrum služeb SPORTprofi

rekonstrukce a dostavba centra služeb lyžařského areálu v Deštném v O.h., projekt 2007

Objekt MARTA II – centrum služeb SPORTprofi  bude sloužit jako hlavní obslužná a provozní budova lyžařského areálu MARTA II. Studie se zabývá rekonstrukcí a dostavbou stávajícího objektu, který již provozně, kapacitně a esteticky nevyhovuje současným nárokům.

Záměr předpokládá rozšíření stávajícího objektu na polyfunkční objekt s nabídkou služeb (půjčovna a servis lyží, obchod se sportovním zbožím, úschovna s ohřívárnou, restaurace), administrativními prostory firmy SPORTprofi a ubytovacími kapacitami. Provozní zázemí zaměstnanců a technické prostory stávajícího objektu projdou jen nenáročnými dispozičními úpravami.

Součástí stavebního záměru investora je vybudování architektonicky výrazné budovy, jejíž soudobá forma bude odpovídat významu moderního lyžařského areálu a bude v souladu s její provozní náplní. Objekt by měl neokázale, ale sebevědomě reprezentovat deštenský lyžařský areál i firmu SPORTprofi.

Architektonické řešení se snaží o soulad formy a funkce objektu. Ten je formován do několika objemů, lišících se tvarem, velikostí, výškou i materiálovým ztvárněním, jejich diverzifikace poukazuje na polyfunkčnost stavby.

Materiály jsou voleny s ohledem na náročné klimatické podmínky (opláštění titanzinkovým plechem), odolnost vůči provozu (pohledový beton) a horské prostředí (dřevěné pohledové plochy).

Spoluautor: Lukáš Svoboda

Copyright © 2012 BITTNER architects.